Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Działania grupy Asocjacje 2006 podczas festiwalu Malta w 2006 roku
GaleriaDziałania grupy Asocjacje 2006 podczas festiwalu Malta w 2006 roku
 • Instalacja jest zbiorem teatralnych obiektów i zdjęć z okazji ćwierćwiecza artystycznych działań grupy teatralnej Asocjacja 2006 w ramach obchodów Święta Patronów Miasta Poznania Świętych Piotra i Pawła. Działania te zostały zainicjowanych w 1996 roku przez prof. Jarosława Maszewskiego i studencką grupę Asocjacja Kółka Graniastego, jako pospolite ruszenie artystów. Od 2003 roku wydarzenie jest kontynuowane i rozbudowane przez dr hab. prof. UAP Piotra Tetlaka, a następnie Interdyscyplinarną Grupę Teatralna Asocjacja 2006 działającą w polskim nurcie teatru plastycznego.

  Działania widowiskowe z okazji Święta Patronów Miasta Poznania, rozpoczęte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w 1996 roku, za każdym razem fetowane były paradami i korowodami, a od 2006 roku rozbudowane zostały o spektakle teatralne, koncerty i działania performatywne. Od samego początku do działań włączali się znani artyści i przyjaciele związani z Asocjacją 2006 i jej protoplastą Asocjacją Kółka Graniastego jak: Hanna Banaszak, Lech Raczak, Daria Anfelli, Zbigniew Łowżył, Przemysław Grządziela „Klaun Pineska”, Wojciech Deneka, Jarosław Patycki, Wiesław Paprzycki, Przemysław Prasnowski, Janusz Stolarski, Jacek Halas, Arnol Dabrowski, Katarzyna Klebba, Paweł Paluch i wiele innych osobowości artystycznych Poznania.

  W obchody obydwu Asocjacji włączały się kolejno od 1996 roku: Urząd Miasta Poznania, Akademia Sztuk Pięknych i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Malta Festival Poznań, Centrum Kultury Zamek, Teatr Muzyczny, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego, Spółka Targowiska, Aquanet.

 • autorka pomysłu – Ewa Tetlak
  opieka kuratorska, kierownictwo artystyczne – Piotr Tetlak
  aranżacja instalacji okolicznościowej – Krzysztof Urban
  oprawa graficzna – Jakub Psuja
  producent wykonawczy – Maria Magdalena Wawrzyńczyk
  kierownictwo techniczne – Paweł Stachowczyk
  główni autorzy obiektów i kostiumów w ramach instalacji okolicznościowej – Elżbieta Cios, Sławomira Chorazyczewska, Jarosław Maszewski, Dariusz Minta, Wojciech Pawliczuk, Jakub Psuja, Natali Rejszel, Martyna Stachowczyk, Ewa Tetlak, Piotr Tetlak, Krzysztof Urban

  partner – Fundacja Malta
  projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania