Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Aleksandra Kalinowska
Galeriafot. Aleksandra Kalinowska
  • Powszechnie wiadomo, że woda oddziałuje na życie człowieka na wiele sposobów – nie tylko jest niezbędna do życia, ale stanowi też przestrzeń wypoczynku, pracy, jest elementem mistycznym. Warto pamiętać, że jest to relacja, w której obie strony wpływają na siebie. Działania ludzi pozostawiają swój ślad w postaci: rozlanej ropy naftowej, wysp śmieci pływających po oceanie, sztucznie uregulowanych koryt rzek, czy nawozów spływających do jezior, co powoduje ich zarastanie.

    Na koniec swoich działań Kolektyw Przepływ zaprasza na wykład dotyczący antropopresji lokalnych zbiorników wodnych, który poprowadzi dr Marta Kubacka z Pracowni Ekologii Krajobrazu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W odróżnieniu od projektu Hydronarracje, w którym artystki pokazują, w jaki sposób woda wpływa na życie każdej i każdego z nas, wykład pozwoli zrozumieć, jak nasze działania oddziałują na wodę i co możemy zrobić, żeby polepszyć tę relację.

    Wydarzenie jest częścią projektu Hydronaracje Kolektywu Przepływ. Odbywa się w ramach wystawy Woda jest tobą, w nieczynnej pływalni Olimpia.  

  • dr Marta Kubacka – absolwentka geografii ze specjalnością kształtowanie i ochrona środowiska oraz geoinformacji. Doktor nauk o Ziemi, adiunkt w Pracowni Ekologii Krajobrazu, wykładowca na kierunku zarządzanie środowiskiem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia funkcjonowania i oceny efektywności zarządzania obszarami chronionymi w Polsce i Europie z wykorzystaniem Systemów Informacji Przestrzennej. Prywatnie mama dwóch córek, która lubi spędzać wolny czas aktywnie, najlepiej wśród górskich krajobrazów.