Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
 • Kolektyw Ludzie doWody zaprasza na jeansowy performance Wet Fingers. Jako grupa artystyczna postanowili podjąć się tematu etycznej mody. Woda i moda to coś co dotyczy każdego z nas. Codziennie dotyka naszej skóry i przedstawia nasze osobowości. Przemysł odzieżowy niesie jednak za sobą katastrofalne skutki, poraża klimat i wysusza światowe zasoby wody pitnej.

  Wet fingers to modowa fantazja, którą prezentujemy w formie miejskiego performansu. Zwracamy nim uwagę na skutki produkcji szybkiej mody. Swoim działaniem chcemy szerzyć świadomość ekologiczną przy użyciu zasobów odzieży – z drugiej ręki.

  Przeciętny t-shirt produkowany w sieciówce pokonuje 18-50 tysięcy kilometrów, by trafił na półki sklepowe. obwód naszego globu wynosi 40 075 km.

  Do wyprodukowania 1kg surowej bawełny (2 sieciówkowe pary jeansów) potrzeba 25 000l wody.

  Produkcja bawełny zużywa 6% procent zasobów wody pitnej.

  Mimo, że bawełnę uprawia się na 2,5% gleby świata, to do jej uprawy wykorzystuje się ponad 25% światowego zużycia środków owadobójczych. Populacja wielu owadów, a zwłaszcza pszczół, potrzebnych by zapylać te rośliny, zatruwa się i umiera.

  Do barwienia tkanin używane jest dużo chemikaliów – tkaniny wchłaniają tylko 80% barwników, z czego wynika ze 20% tych chemikaliów jest usuwane do wód.

  TRASA PERFORMANSU 27.08:


   

  FINAŁOWE DZIAŁANIA KOLEKTYWÓW W RAMACH PROJEKTU H2O:

  26.08, g. 19:00, Waterkill, Zielona Trawka Pictures / Kino Muza / bezpłatne wejściówki
  27.08, g. 19:00, Młoda woda, Młoda Kultura / fontanna na placu Wolności / wstęp wolny
  27.08, g. 16:00 Wet fingers, Ludzie DoWody / start: Warta / wstęp wolny
  28.08, g. 19:00 Wet fingers, Ludzie DoWody / basen Olimpia / wstęp wolny
  29.08, g. 16:30 Mitologia klimatyczna, Aqurat / Jezioro Rusałka / wstęp wolny

 • Ludzie DoWody to queerowa grupa młodzieży z Poznania. Łączą nas wspólne zajawki i bliskość ze sztuką. W swojej pracy łączymy świat mody z wartościami zero waste. Dbamy o to, by materiały, z których tworzymy, były z tzw. drugiej ręki. Martwiąc się o wspólną przyszłość, łączymy nasze umiejętności, by urefleksyjnić społeczne postawy, a kto wie – może nawet je zmieniać.

  Zespół: Zosia Kałużyńska, Ania Banaszak, Paweł Dyczkowski, Agata Fogtman, Max Korzyniewski, Jakub Bąk