Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
  • Waterkill to film o różnych postawach, jakie możemy przyjąć w obliczu katastrofy klimatycznej. Porusza kwestię odpowiedniej formy komunikacji w działaniu oraz wiedzy na temat alternatywnych, ekologicznych rozwiązań. Przekazany w formie krótkometrażowej z nietypowymi dla filmu dodatkami dąży do uświadomienia osób słabo zorientowanych w proklimatycznych tematach. Porusza też ważną kwestię problemu współistnienia w podzielonym i zróżnicowanym społeczeństwie.

    PLAN SPOTKANIA:

    19:00-19:20 – prezentacja filmu krótkometrażowego Zielonej Trawki
    19:20-20:20 – debata / wśród uczestników m.in. koordynatorka Miesiąca dla Klimatu Kalin_a Mizgajska i psycholożka Sabina Sadecka, Julia Orłowska, Miłosz Lupiński i Patryk Bembnowski; spotkanie poprowadzi Jan Tyszka Ostrowski.

    Debata Jak mówić o aktywizmie? Debata o zaangażowaniu i komunikacji

    Jesteśmy młodzi i chcemy działać. Na różnych polach, w różnych sprawach, broniąc naszych wartości. Często się różnimy i wybieramy inne formy zaangażowania. Naszą wspólną pasją jest film, zajmujemy się , nim razem na co dzień. W filmie Waterkill poruszamy kwestie zaangażowania i aktywizmu. Zastanawiamy się, w jaki sposób komunikujemy o swoich działaniach, jak informujemy o naszych przekonaniach, zainteresowaniach i ambicjach. Jaki sygnał wysyłamy otoczeniu, czy jest on zawsze zrozumiały, czy zachęca do poznania nas? Jest to temat na tyle dla nas istotny, że postanowiliśmy zorganizować wokół niego debatę. Będą w niej uczestniczyć osoby, które każdego dnia mierzą się z zagadnieniem odpowiedniego prezentowania swoich idei. Zachęcenie innych do działania nie jest łatwą rzeczą, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby, inne pomysły i możliwość ich realizacji. Jak to robić? Odpowiedzi będziemy poszukiwać wspólnie z osobami, które od dawna działają na rzecz ekologii i społeczeństwa i zgodziły się podzielić z nami zgromadzonym bagażem doświadczeń i wiedzą.

    FINAŁOWE DZIAŁANIA KOLEKTYWÓW W RAMACH PROJEKTU H2O:

    26.08, g. 19:00, Waterkill, Zielona Trawka Pictures / Kino Muza / bezpłatne wejściówki
    27.08, g. 19:00, Młoda woda, Młoda Kultura / fontanna na placu Wolności / wstęp wolny
    27.08, g. 16:00 Wet fingers, Ludzie DoWody / start: Warta / wstęp wolny
    28.08, g. 19:00 Wet fingers, Ludzie DoWody / basen Olimpia / wstęp wolny
    29.08, g. 16:30 Mitologia klimatyczna, Aqurat / Jezioro Rusałka / wstęp wolny

  • Zielona Trawka Pictures to studio filmowe młodych fascynatów kina i sztuki, które tworzy filmy, jakie sami chcieliby oglądać ze swoimi przyjaciółmi. W swoich produkcjach starają się tworzyć wszystko sami. Dążą do tworzenia jak najlepszych filmów, które poza przyjemną warstwą audiowizualną będą w niekonwencjonalny sposób poruszać i komentować ważne dla nich tematy.

    Zespół: Jan Drobczyński, Julia Czaplejewicz, Patryk Bembnowski, Jan Chałupka, Jan Tyszka Ostrowski

  • Kalin_a Mizgajska intersekcjonalna aktywistka, koordynatorka Misiąca dla Klimatu, działaczka Obozu dla Klimatu oraz weganka/freeganka.

    Sabina Sadecka – psycholożka, psychoterapeutka, współzałożycielka portalu www.opsychologii.pl. Nauczycielka terapii, specjalistka terapii traumy. Wspiera wiedzą psychologiczną i superwizją aktywistów i sama angażuje się społecznie w sprawy dla niej kluczowe.

    Julia Orłowska – studentka stosunków międzynarodowych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, współzałożycielka projektu „Globalna Wioska” i współkoordynatorka konkursu „Cześć, Europo!”. Zaangażowana w życie swoich lokalnych środowisk i działalność charytatywną.

    Miłosz Lupiński – poznański licealista, aktywista Extinction Rebellion oraz Towarzystwa Pomocy Wzajemnej.

    Patryk Bembnowski – Zielona Trawka.