Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
 • Koncert odbędzie się na finał spaceru i premiery Mapy Sentymentalnej Dębca.

  Tropical Soldiers in Paradise to sześcioosobowa jednostka wywodząca się z różnych środowisk muzycznych, łącząca oldskulowy hip-hop z jazzem, dubem, calypso i latynoafrykańską rytmiką.

  W ramach Generatora Malta Woda jest tobą zagrają w Poznaniu premierowo swój najnowszy album II, w którym motyw wody jest silnie obecny. Uciekają na nim w rajskie tropiki, budując dźwiękowe wyobrażenia odległych miejsc. Pierwszy utwór jest hołdem dla kompozycji Jerry’ego Goldsmitha do filmu Chinatown Romana Polańskiego, którego akcja toczy się wokół kradzieży zasobów wody pitnej w wysychającej Kalifornii.
  Dalsza opowieść to daleka od rzeczywistości podróż na zieloną i kwitnącą wyspę, po której przewodnikiem staje się duch kodama. To eksploracja nieznanego lądu wraz z jego tajemniczymi grotami, wodospadem i kamiennym potokiem, który zamieniając się w rozlewającą się deltę, wpada w otwarte ramiona oceanu. To nasłuchiwanie niosącego piasek pustyni gorącego wiatru sirocco. To podziwianie licznych miraży widniejących na horyzoncie, które ostatecznie okazują się Wielką Pacyficzną Plamą Śmieci. Grając, Tropical Soldiers in Paradise starają się zapomnieć o tym, co złe, co staje się ich własną wersją yin-yang. 

  Jest to muzyka muzyka jednocześnie tropikalna i wielkomiejska. Powolna i pełna życia. Przed oczami mam pełne, nadwiślańskie bulwary, duchotę miejskiej dżungli, monsunowe deszcze, ciepłe lipcowe noce na Placu Grzybowskim. (...) Ksylofon kieruje skojarzenia w kierunku muzyki zachodnioafrykańskiej, podobnie jak charakterystyczne frazowanie gitary w Delcie. Ten utwór to zresztą Tropikalsi w pigułce - jest i karaibskie bujanie, soulowe dęciaki, jest i miejsce na psychodeliczny odlot – Michał Wieczorek, naobrzerzach.pl.

 • Skład:
  Emilia Gołos - piano, synths
  Bartek Krajewski - congas & percussion instruments
  Maciek Łepkowski - electric guitar
  Kuba Łupiński - trumpet
  Grzegorz Pałka - trombone
  Marcin Sojka - samplers, xylophone