Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
materiały promocyjne artystów
Galeriamateriały promocyjne artystów
  • Premierowy projekt poznańskiego saksofonisty powstał w czasie kwarantanny, kiedy artyści mieli więcej czasu, żeby przemyśleć kierunek dźwięków, które tworzą. W zespole Tokłowicz with Strings grają studentki i absolwenci wyższych uczelni muzycznych: Dawid Tokłowicz (saksofon), Wiktoria Tokłowicz (skrzypce), Julia Gadzina (skrzypce), Natalia Chrostek (altówka), Marcelina Murawska (wiolonczela). Dawid i Wiktoria Tokłowiczowie wpadli na pomysł połączenia klasycznego brzmienia kwartetu smyczkowego i jazzowego saksofonu. W ich muzyce klasyka miesza się z improwizacją. W granym repertuarze znajdują się zarówno utwory polskich muzyków – kompozycje Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego czy Krzysztofa Komedy, jak i kompozycje autorskie oraz utwory popularne. Wszystko wybrzmiewa w oryginalnych, nowoczesnych aranżacjach, a każde wykonanie dzięki improwizacji jest świeże i jedyne w swoim rodzaju.

     

  • Dawid Tokłowicz jest pomysłodawcą i liderem zespołu Tokłowicz with Strings. Poznański saksofonista, absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracuje z wieloma ogólnopolskimi muzykami, takimi jak Igor Herbut, Kuba Badach, Kayah, Sławek Uniatowski, Kamil Bednarek czy Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Nagrał płyty z zespołem Krambabula, Natalią Świerczyńską, Robertem Wojciechowskim i Improsonus. Laureat wielu konkursów muzyki jazzowej i rozrywkowej, m.in. Grand Prix School & Jazz Festival w Lubaczowie i Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu czy indywidualnej nagrody X RCK pro Jazz.