Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Zuzanna Popiel
Galeriafot. Zuzanna Popiel
  • Podczas pracy nad filmem Hydronarracje Kolektyw Przepływ zgłębiał historie związane z wodą – tą w kranie, rzece, deszczu lub pod ziemią. Wiedza, która została zebrana podczas kilku miesięcy poszukiwań, okazała się zbyt obszerna, żeby można ją było zamknąć w kilkudziesięciu minutach filmu. Dlatego Kolektyw Przepływ zaprasza na spotkanie z jednym z bohaterów – Władysławem Iwankiem, radiestetą. W swojej pracy zajmuje się wodą ukrytą, płynącą żyłami podziemnymi i jej wpływem na ludzki organizm. Podczas wernisażu zabierze uczestników na krótki spacer po parku Manitiusa, który otacza budynek pływalni Olimpia. Opowie o swojej misji, zademonstruje, jak wygląda jego praca, i wskaże, którędy przepływają żyły wodne.

    Spotkanie w ramach wystawy Hydronarracje kolektywu Przepływ podczas finałowej wystawy Generatora Malta Woda jest tobą. 

  • Władysław Iwanek – mistrz Radiestezji, absolwent Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. W latach 80-tych został jednym z założycieli Sekcji Radiestezji i Ochrony Środowiska przy Oddziale Stowarzyszenia Inżynierów i Techników NOT w Poznaniu, następnie został wybrany do Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. radiestezji. Obecnie przewodniczący Komisji Radiestezyjnej NOT w Poznaniu.

    Kolektyw Przepływ – grupa młodych badaczek i artystek z Poznania – bada i rejestruje historie niewidzialnej wody w Poznaniu: wód podziemnych, wodociągów, oczyszczalni, studni, a nawet kałuży. Rozmawiając m.in. z naukowczyniami, rzemieślnikami, nurkiniami czy rolnikami bierze na warsztat wodę jako czynnik, który łączy ze sobą to, co organiczne i nieorganiczne, to co wspólne i to, co sprywatyzowane.