Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
  • warsztat improwizacji ruchowej z elementami jogi i uważności

    Niemal każdego dnia wstajemy z łóżka i przemierzamy świat niespecjalnie analizując każdy kolejny ruch naszego ciała. Wiele czynności wykonujemy nawykowo, przez co nasza świadomość nie musi się w nie angażować. Żyjemy w pędzie, gonimy, załatwiając kolejne ważne sprawy – nasze ciała stają się naszymi „maszynami”, od których wymagamy nieustannej gotowości do wykonywania stawianych przez nas zadań. Ciało staje się formą, spełniającą nasze wygórowane oczekiwania.

    Co stałoby się, gdybyśmy na chwilę zwolnili, przyglądając się mechanice wykonywanego kroku? Albo gdybyśmy powrócili do czasu dzieciństwa, gdy każdy kolejny ruch był dla nas wyzwaniem? A gdyby powietrze zmieniło swoją gęstość i nagle przebycie jednego metra wymagałoby od nas większego nakładu pracy mięśni? A tak zupełnie szczerze: potrafił/abyś powiedzieć, jaką najpiękniejszą rzecz potrafi zrobić twoje ciało?

    Podczas warsztatu, na którym wykorzystane zostaną elementy aktorskiej improwizacji ruchowej, zmieszanej z praktyką jogi i uważności, postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania. Zajęcia będą koncentrować się na łagodnej, czułej i pełnej akceptacji pracy z ciałem, które niejednokrotnie traktowane jest w naszej kulturze przedmiotowo. Będziemy odczarowywać utarte schematy, pozbywać się ram i ograniczeń ciała, by w końcu dostrzec, że nasze ciała dają nam nieskończone możliwości.

  • Jagoda Gruszczyńska – instruktorka jogi, aktorka, teatrolożka, kulturoznawczyni, miłośniczka tańca improwizowanego. Od ponad dziesięciu lat poszukuje prawdy i wolności w ruchu, każdego dnia gada z ciałem i stara się wsłuchiwać w jego potrzeby. Artystycznie związana ze Stowarzyszeniem Teatralnym ANTRAKT, gdzie pod okiem Janusza Stolarskiego zrealizowała takie spektakle jak: Grabarz królów, STUKOT/Czerwiec'56, Trzy Tramwajarki, Trzy Marie. Poza tym współpracowała m.in. z Lechem Raczakiem, Tomaszem Ryszczyńskim, Piotrem Tetlakiem czy Przemysławem Prasnowskim. Swoje umiejętności ruchowo-improwizacyjne rozwijała m.in. podczas warsztatów z Krystyną Lamą Szydłowską, Natalią, Iwaniec, Gosią Mielech, czy Moniką Błaszczak.
    Jogę najchętniej praktykuje w nurcie Vinyasa Flow i Yin Yoga – te dwie formy pozwalają jej odnaleźć równowagę w ciele.