Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
 • Nurkowanie z akwalungiem i ze specjalistycznym sprzętem należy do rodziny sportów ekstremalnych, czyli sportów wysokiego ryzyka. Są jednak sposoby, by to wysokie ryzyko zmniejszać i kontrolować. Żeby poznać podwodny świat, należy przebrnąć przez sporą dawkę wiedzy, dzięki której oswajamy się ze sprzętem nurkowym, uczymy niewerbalnego „rozmawiania” i polegania na osobie, z którą nurkujemy. Zanim będzie można zejść pod wodę, każdą osobę chcącą nurkować czeka pierwsze lekcja „na sucho”. I właśnie na taką lekcję Kolektyw Nurkowy Bojka zaprasza wszystkie zaciekawione nurkowaniem dziewczynki, dziewczyny i dziewuchy! Opowiemy, co wiemy, i pokażemy, że nurkowanie może być dla każdej z nich, niezależnie od stopnia sprawności lądowej!

  Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie Woda jest tobą.

  Prowadzenia: Olka Majer i Adrianna Sołtysiak

 • Kolektyw Nurkowy Bojka to oddolna, samoorganizującą się, ekofeministyczna inicjatywa. Powstała z potrzeby bycia w przestrzeni równościowej, w której kobiety o różnym stopniu sprawności wspierają się w dotarciu do miejsc zarezerwowanych dla grup uprzywilejowanych fizycznie, materialnie i klasowo. Siła napędowa kolektywu wynika z wewnętrznego przekonania o tym, że solidaryzowanie się jest głównym narzędziem w walce z opresją systemową.

   „Przeciwstawiamy się patriarchatowi i kapitalistycznej polityce nastawionej na zysk, wierząc, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma jeszcze szansę na spowolnienie zagłady ekologicznej. Według nas zmiana wrażliwości społecznej musi odbywać się równolegle z głębokimi zmianami systemowymi”.

  syrenki poznańskie: Katarzyna Pierzyna, Olga Beyga, Aleksandra Mayer, Anna Rutz, Diana, Adrianna Sołtysiak, Joanna Kropidło
  Osoby z Wrocławia: Zuzanna Zapolska
  z Indii: Monika Piasecka aka Plaża
  z Meksyku: Robin Hood
  wolne elektrony: Bartosz Brzozowski aka Brzoza i Peter Wildeast aka Borsuk