Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
materiały promocyjne kakofoNIKT, Chór Pogłosy
Galeriamateriały promocyjne kakofoNIKT, Chór Pogłosy
  • Zespół kakofoNIKT i Chór Pogłosy składa się z ponad 30 chórzystów i chórzystek, instrumentalistów, a także instalacji dźwiękowych i elektroniki. Na Wilczaku zagrają wieczorową porą materiał z albumu Wyraj. Projekt odnosi się do słowiańskiej mitologii i obrzędowości opartej na psychosomatycznym doświadczeniu świętych roślin. Inspiracją dźwiękową są polskie tradycje hałasu – antymuzyki praktykowanej podczas obrzędów związanych z cyklem wegetacji oraz przesileniem słonecznym, które wyznacza święta przejścia kalendarza przedchrześcijańskiego i chrześcijańskiego. Utwory na albumie próbują uchwycić audiowizję misterium współczesności na skraju kataklizmu, narastające lęki i niepokoje. Teksty do tych kompozycji dotyczą spersonifikowanych roślin przenikających się ze słowiańską mitologią i obrzędowością. W trakcie koncertu twórcy będą wykorzystywać również światło i przestrzeń poza sceną.

  • Grupa kakofoNIKT działa od 14 lat w sferze instalacji, działań audiowizualnych i performatywnych, na styku stylów free improvisation, noise, industrial, field recording, muzyki konkretnej czy elektronicznej. Formacja w 2018 roku połączyła się z Chórem Pogłosy pod dyrygenturą charyzmatycznej i żywiołowej Joanny Sykulskiej. Zespół został wyróżniony pierwszą nagrodą na najważniejszym w Polsce konkursie nowoczesnych form muzyki ludowej Nowa Tradycja.