Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
 • Performance teatralny – sytuacja spotkania się wielu skrajnych światów, rzeczywistości i światopoglądów. Wysłane zostaje podwójne zaproszenie na kontrastujące ze sobą wydarzenia. W czasach, gdy nie wiadomo czy życie należy celebrować, czy opłakiwać spotykamy się na połączonych ze sobą imprezach: urodzinach i pogrzebie Matki Ziemi. Dwie osoby prowadzące, każde z odmiennych wydarzeń, reprezentuje skrajne systemy wartości. Żadne z nich nie powie tego wprost, ale chce zakończyć imprezę drugiego na rzecz realizacji własnych planów. Aby uniknąć konfliktu oddają głos zaproszonym. Oni po wysłuchaniu stanowisk obu stron, zdecydują, która forma świętowania jest im bliższa. Jednak czy jest możliwe odnalezienie jednego rozwiązania w tak chaotycznej przestrzeni i czasach? Żyjemy w społeczeństwie pełnym skrajności, któremu trudno odnaleźć złoty środek między konsumpcjonizmem, a ochroną klimatu.

  Odpowiedzią na wszelkie wątpliwości mogłyby być badania i opinie naukowców. Jednak czy są one dzisiaj wystarczająco słyszalne, czy dostęp do nich naprawdę jest aż tak utrudniony? Czy chcemy powielać błędy popełniane w przeszłości? Czy historia potrafi nas czegoś nauczyć?

  Oglądając starcie dwóch gospodarzy dostrzegamy konflikt pokroju: mit kontra fakt. Współczesny świat pisze nową mitologię, której fundamentem jest antyczny archetyp. Dwie skrajne pod względem chronologicznym epoki prowadzą ze sobą żywy dialog pokazując, że dzisiejsze systemy wierzeń powinny skierować się w stronę nauki i zaufania dla ekspertów w konkretnych dziedzinach.
  A ty, na które przyjęcie przyjdziesz?

  FINAŁOWE DZIAŁANIA KOLEKTYWÓW W RAMACH PROJEKTU H2O:

  26.08, g. 19:00, Waterkill, Zielona Trawka Pictures / Kino Muza / bezpłatne wejściówki
  27.08, g. 19:00, Młoda woda, Młoda Kultura / fontanna na placu Wolności / wstęp wolny
  27.08, g. 16:00 Wet fingers, Ludzie DoWody / start: Warta / wstęp wolny
  28.08, g. 19:00 Wet fingers, Ludzie DoWody / basen Olimpia / wstęp wolny
  29.08, g. 16:30 Mitologia klimatyczna, Aqurat / Jezioro Rusałka / wstęp wolny

  Część projektu H2O The future will involve us

 • Aqurat to kolektyw młodych i wrażliwych osób. Nie są nam obce tematy związane z feminizmem czy zmianami klimatycznymi. Jest nam też znane zaangażowanie i wiara w wartości: równość, różnorodność i sprawiedliwość społeczną. Mobilizuje nas brak zgody na (nie)podejmowane decyzje na całym świecie w sprawach dla nas najważniejszych. Jesteśmy sfrustrowane biernością społeczeństw i polityków w temacie naszej przyszłości, dlatego jesteśmy artywistkami i w polu sztuki zaangażowanej szukamy rozwiązań na wspólne jutro.

  Kolektyw: Wiktoria Jędroszkowiak, Ania Bąk, Weronika Kruszewska, Krzysztof Neldner, Bogna Przybylska.