Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Paula Buczyńska
Galeriafot. Paula Buczyńska
  • Grupa Teatralna Wikingowie tworzy pełne humoru i wzruszeń spektakle o bezdomności. Zespół składa się z aktorów i aktorek, którzy sami doświadczyli tego stanu. Jak tym razem opowiedzą o bezdomności? Czy jest ona wolnością, czy zniewoleniem? Jakie są jej dobre i złe strony? Ludzie swobodni... to piąty spektakl grupy ze Szczepankowa mierzącej się z pozornie odległym problemem, który w rzeczywistości może dotknąć każdego z nas. Co jest najtrudniejsze w bezdomności? Głód, zimno, zmęczenie, a może wstyd, samotność, odczłowieczenie, niewidzialność? Spektakl w ramach Sceny na Wilczaku będzie pierwszym pokazem z udziałem publiczności po wirtualnej premierze 20 czerwca 2020 w Teatrze Ósmego Dnia.
     

  • Fundacja na Marginesie powstała z inicjatywy aktorki, pedagożki i reżyserki Doroty Abbe oraz teatrolożki, producentki i dziennikarki Izabelli Nowackiej, która za pośrednictwem sztuki i edukacji propaguje ideały tolerancji i poszanowania godności osobistej oraz ideologicznej ludzi. Od siedmiu lat prowadzi Grupę Teatralną Wikingowie, złożoną z osób z doświadczeniem bezdomności. Grupa Teatralna Wikingowie powstała przy Ośrodku dla Bezdomnych nr 1 w Szczepankowie. Jej skład się zmienia, członkowie się usamodzielniają, wyprowadzają z ośrodka, w tym roku do zespołu dołączyła po raz pierwszy kobieta.