Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
  • Ala Kryształ to live act z kompozycjami wizualnymi Moniki Kuczynieckiej do animacji muzycznej Radosława Drwęckiego i Marcina Karnowskiego. Trio wykorzystuje ruch, teatr cieni i muzyczną improwizację do opowiedzenia jednorazowej, wyjątkowej historii. Monika Kuczyniecka, znana m.in. z teledysków z plastelinowymi postaciami, wykorzystuje sample wideo i tworzywo wybierane intuicyjnie do poszczególnych pokazów, by ożywiać materię i snuć mniej lub bardziej abstrakcyjne opowieści. Radosław Drwęcki (elektronika) i Marcin Karnowski (handpan, SPDS) reagują muzycznie na obraz lub inspirują kierunek poszukiwań wizualnych. Każda instalacja stanowi odrębną całość i jest osobną sytuacją artystyczną.

  • Monika Kuczyniecka – absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, autorka teledysków z plastelinowymi postaciami, krótkich form animowanych oraz kilku ilustracji. Animowała dla Bajzla, Renaty Przemyk, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Narodowego Instytutu Audiowizualnego (Audiowizje), Na Górze, Czesława Mozila, Dagadany, a w młodzieńczych latach dla Voo Voo.
    Radosław Drwęcki – muzyk, projektant, autor tekstów.
    Marcin Karnowski – perkusista, perkusjonista, autor tekstów, animator kultury, poeta i prozaik.