Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Małgorzata Moryc
Galeriafot. Małgorzata Moryc
  • Interaktywny spektakl Historia pewnej miłości – baśń meksykańska powstał w 2002 roku w Meksyku. Przedstawienie jest inspirowane niemym kinem, melodramatem, współczesnym teatrem, a przede wszystkim rzeczywistością tego kraju, stereotypami w relacjach damsko-męskich i kulturą macho. Spektakl jest zbudowany z ekspresji ciała, oparty na gagach, wartkiej akcji, muzycznym komentarzu i rozpoznawalnych znakach kultury. Jest dostępny dla każdego, zarówno dla wyrobionego teatralnie widza, jak i dziecka. Dzięki podróżom przez wsie i miasta, różne kultury i języki Historia pewnej miłości... nieustannie zmienia swój kształt, dostosowuje się lokalnie, a także uniwersalizuje się.

  • Teatr Canoa założyła w 2002 roku w Meksyku poznańska artystka Barbara Prądzyńska. Grupa tworzy spektakle zaangażowane społecznie, współpracuje z meksykańskimi artystami i artystkami, objeżdża górskie miejscowości, prowadzi warsztaty teatralne i animacje kulturowe z lokalnymi grupami, w więzieniach, dla osób z niepełnosprawnością, z dziećmi dotkniętych emigracją. Korzysta z technik teatru fizycznego, wizualnego i interaktywnego.