
Gęsia skórka jest fenomenem wzbudzającym często ciekawość wobec własnego ciała, można obserwować co dzieje się z włoskami, gdy skóra ludzka zaczyna się mobilizować do przemiany. Skóra staje się powierzchnią aktywną i autonomiczną. Na naszych oczach przemienia się w reakcji na temperaturę, nie my panujemy nad tym co robi. W gorącej, wilgotnej, wodnej przestrzeni stajemy się wrażliwi, skłonni do wyzwolenia z codziennych schematów ruchowych, w które jesteśmy uwikłani. Słoneczne promienie, padające na suchą powierzchnię skóry, powodują zmienianie się jej barwy, inicjując metaboliczne procesy wytwarzania witaminy D.
Zapraszamy na warsztaty ruchowe w przestrzeni nieczynnej pływalni Olimpia, którą potraktować możemy jako symboliczne miejsce pomiędzy wodą a lądem, do głębokiego eksplorowania ciała, przepływów uważności pomiędzy swoim ciałem, grupą oraz przestrzenią basenu bez wody. Warsztaty będą opierały się o techniki tańca współczesnego, wykorzystujące improwizację (Contact Improvisation, Underscore). Postaramy się twórczo wykorzystać ograniczenia związane z dystansem fizycznym – poprzez kontakt wzrokowy, obserwowanie i naśladowanie ruchów współuczestniczek i współuczestników, a także ćwiczenie granic strefy komfortu, związanych z dystansem między nami, a drugą osobą czy też nieobecnością wody i wysoką temperaturą panująca na pływalni. Warsztaty są skierowane dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania czy sprawność fizyczną.
tekst: GOBAGA
Warsztaty w ramach wystawy Gęsia skórka Małgorzaty Myślińskiego podczas finałowej wystawy Generatora Malta Woda jest tobą.
MAŁGORZATA MYŚLIŃSKA (autorka projektu) – artystka wizualna i filozofka. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Studiowała także w Universitatea de Arta şi Design oraz Universitatea Babeş Bolyai (Rumunia). Obecnie pracuje nad doktoratem na Wydziale Malarstwa i Rysunku (UAP) oraz uczęszcza do Szkoły Tańca Współczesnego w Poznaniu. Zajmuje się analizą kultury wizualnej oraz kultury materialnej okresu transformacji, tożsamością indywidualną i zbiorową. Realizuje unidyscyplinarne projekty artystyczno-badawcze wykorzystując różne media.
PAWEŁ KUBIAK (prowadzenie warsztatów) – studiuje pedagogikę, od 4 lat aktywnie pracuje z dziećmi: przedszkole leśne, korepetycje, place zabaw, animacje. Obok tego kocha się ruszać. Jego inspiracje to ruch spontaniczny, kontakt improwizacja, capoeira i acroyoga. W ruchu interesuje go relacja – ze sobą, partnerem, grupą oraz autentyczność. Na swojej drodze kieruję się ciekawością i radością płynącą z wyrażenia siebie.