Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
  • Prezentacja trzech słuchowisk: Sarna, Parasomnia i Nuż w słuhu z dorobku Festiwalu Słuchowisk w reżyserii Marii Marcinkiewicz-Górnej, Anny Szamotuły i Patryka Lichoty. W programie trzy niezależne historie przedstawione w różnej formie — od słuchowiska biograficznego, przez instalację dźwiękową z animacją, po aktorskie słuchowisko z udźwiękowieniem i muzyką. Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę, ale jedno jest wspólne – każdemu towarzyszą silne emocje. W słuchowiskach przeplatają się brzmienia lat 60. z elektroniką, a czasem muzyką filmową. Artyści i artystki zadbali także o przestrzenne doświadczenia dźwięku, nagrań będzie można wysłuchać w zaskakujących miejscach rozsianych wokół sceny plenerowej na Wilczaku. Słuchowiska będą dostępne na trzech kanałach słuchawek silent.

    Program „Uchem wyobraźni”

    „Sarna”
    Słuchowisko poświęcone nieszablonowej indywidualności – Simonie Kossak, która poświęciła swoje życie sarnom. Członkini ważnego dla kultury polskiej i europejskiej rodu Kossaków wraz ze swoim życiowym partnerem, fotografikiem i przyrodnikiem Lechem Wilczkiem, stworzyła raj, w którym żyły razem tak odmienne gatunki zwierząt, jak pawie i dziki, nawłoć kanadyjska, marcinki i tuje. Słuchowisko w reżyserii Marii Marcinkiewicz-Górnej udźwiękawia Robert Gogol.

    „Parasomnia”
    Słuchowisko nawiązuje do zaburzeń snu, potraktowanych metaforycznie jako nieprawidłowość przetwarzania informacji przez ludzki umysł. Punktem wyjścia do stworzenia fabuły było zjawisko ulegania urojeniom zarówno w ujęciu indywidualnym, jak i zbiorowym. Czy urojenie może być prawdą? Z czego wyrasta? Słuchowisko w reżyserii Anny Szamotuły udźwiękawia Wojtek Grabek.

    „Nuż w słuchu”
    Słuchowisko-monodram inspirowane futurystyczną poezją Brunona Jasieńskiego. Paweł Siwiak wciela się w postać awangardowego poety, który w sposób radykalny podejmował treści związane ze społeczeństwem, z wizją państwa, postępu i modernizacji życia. Za reżyserię, dźwięk i tekst odpowiada Patryk Lichota – poznański twórca multimedialny i producent radiowy.