Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
  • Koncert odbędzie się na finał spaceru i premiery Mapy Sentymentalnej Głównej.

    Enchanted Hunters to duet songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 roku zespół wydał swój debiut, Peorię, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Enchanted Hunters występowały w Polsce (m.in. na Off Festival czy Open’erze) i za granicą (w Niemczech, Holandii, Estonii, na Islandii, Ukrainie). W 2015 roku zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP. W tym samym roku otrzymał prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu Małe stłuczki.

    Ich najnowszy album Dwunasty dom ukazał się jesienią 2019 roku. Enchanted Hunters zaproponowały zupełnie nową synthpopową stylistykę, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Za miks płyty odpowiadał Michał Kupicz (m.in. Król, Młynarski/Masecki). Album promują single Plan działania i Pretekst. Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii i nieoczywistej struktury utworów, a wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.