Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
materiały promocyjne artystów
Galeriamateriały promocyjne artystów
  • Polmuz tworzą muzycy trwale związani z Poznaniem, reprezentujący odmienne wrażliwości i temperamenty: Michał Fetler (saksofony), Rafał Igiel (instrumenty perkusyjne), Rafał Zapała (syntezator, elektronika), Ksawery Wójciński (kontrabas). Zespół prezentuje radykalne interpretacje nagrań kapel ludowych z południowej Wielkopolski z początku XX wieku (pochodzących z rejestracji terenowych z lat 20. i 30. XX wieku). Kompozycje Polmuza są futurystyczną wizją polskiej muzyki ludowej – kolektywnej, pierwotnej improwizacji i obrzędowego transu, połączonych z brutalistyczną, współczesną narracją. Dotychczasowe dokonania Polmuza wpisują się w nurt awangardowego jazzu, muzyki współczesnej i eksperymentalnej, surowej elektroniki i estetyki noise. W 2018 roku ukazało się debiutanckie wydawnictwo zespołu, Drzewiej, złożone z dwóch albumów zawierających ten sam materiał muzyczny, ale w różnych wykonaniach. Eksperyment ma na celu podkreślenie funkcji kontrolowanej improwizacji jako wartości formotwórczej muzyki.


     

  • Polmuz został założony przez saksofonistę Michała Fetlera (Jazz Band Młynarski-Masecki, Tsigunz Fanfara Avantura) w ramach rezydencji artystycznej w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Zespół realizuje nowoczesne, autorskie interpretacje muzyki ludowej Wielkopolski z okolic Poznania, Pleszewa, Śremu, Gryżyny, Jurkowa i in. Punktem wyjścia do powstania projektu były archiwalne nagrania, zawarte na płytach szelakowych, pochodzących z rejestracji terenowych z lat 20. i 30. XX wieku. Polmuz jest laureatem I nagrody i nagrody specjalnej konkursu Nowa Tradycja 2018, organizowanym przez Program II Polskiego Radia. Występował m.in. na Off Festival, Solidarity of Arts, Ethno Port, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.