Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
 • Cukry to projekt muzyczny, który powstał w 2017 roku, w Warszawie, w kuchni przy małym stole. Stara i nowa tradycja, przestrzenie wiejsko-miejskie, lata 90. i dziewczyńskie historie opowiedziane w podwórkowy sposób. Trzy pyskate białe wokale, gitara ze smyczkiem, altówka, perkusjonalia, wyszczekane teksty, dotykającego tego, co wyparte i zapomniane, odczuwane i dobrze znane, gęsta muza w równowadze z ciszą i miękkością uczuć, ruch i performatywność.

  Na koncercie nad potokiem Bogdanka Cukry zaprezentują materiał muzyczno-performatywny, który jako work in progres istnieje od 2017 r., był wykonywany w przestrzeniach koncertowych i teatralnych. Utwory Cukrów to fuzja inspiracji tradycyjnymi harmoniami, współczesną poezją, polskim psychorapem lat 90. Jednym z nich jest protest-song pt. „Woda jest tobą", który Cukry stworzyły z rozmów z artystami i artystkami tegorocznego Generatora Malta, o społecznych kontekstach wody .  Koncert jest częścią ekofeministycznego projektu „Bogdanka w klinie”, zainicjowanego przez Feministyczny Kolektyw Nurkowy Bojka. Działania skupiają się wokół ROD Bogdanka, który znajduje się w pasie zachodniego klina zieleni, przy parku Wodziczki i potoku Bogdanka, a ze względu na zawiłe kwestie własności gruntów jest zagrożony przejęciem przez deweloperów. Likwidacja ogródków działkowych stanowi niebezpieczeństwo przerwania ciągłości klinu. Przed koncertem, o godz. 18:00 zapraszamy na debatę Bogdanka w klinie o istotności klinów zieleni w mieście, ich funkcji ekologicznej i społecznej, wpływie na gospodarkę wodną, a także o przyszłości ROD Bogdanka.

 • Karolina Głogowska – wokal, altówka, bęben marszowy
  Agnieszka Kocińska – wokal, perkusjonalia, bęben marszowy
  Lena Witkowska – wokal, gitara ze smyczkiem, bęben marszowy
  Ostap Mańko – skrzypek