Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Maciej Krajewski
Galeriafot. Maciej Krajewski
  • Wizualno-dźwiękowy performans Magdaleny Mellin i Kajetana Hajkowicza to połączenie herstorii (opowieści z punktu widzenia kobiet o kobietach zebranych w ciągu kilkudniowych warsztatów) i fragmentów spektaklu Bez_tytułu. Za udźwiękowienie wydarzenia odpowiada artysta, performer Hubert Wińczyk. Spektakl Bez_tytułu, który powstał w ramach konkursu Off: Premiery/Prezentacje Teatru Ósmego Dnia, nawiązuje do współczesnych teorii feministycznych, genderowych i polityczno-społecznych. Został skomponowany z herstorii wielu kobiet, połączonych doświadczeniem codziennej opresji i aktami wielkiej odwagi. Performans na Wilczaku skupi się na badaniu i pokazywaniu z troską i czułością najdrobniejszych aspektów kobiecego życia. Herstorie będą zbierane w tipi na festiwalowej łące przez kilka dni, a następnie uczestniczki po odsłuchaniu innych herstorii będą mogły nagrać własną opowieść. W dniu finału projektu tipi zostanie zburzone, by na ziemi, która wysłuchała kobiecych historii, rozegrał się polifoniczny performans, chór-słuchowisko.
     

  • Magdalena Mellin – artystka wizualna, malarka, performerka, autorka tekstów. Interesuje ją performatywny charakter obrazu w doświadczeniu relacji przestrzeni i obecności.

    Kajetan Hajkowicz – twórca spektaklu o przemocy seksualnej wobec kobiet Re_wolta, brał również udział w performansie Re_wolta Fuerza opartym na spektaklu i prezentowanym w przestrzeni publicznej.

    Justyna Mingielewicz – psycholożka, terapeutka, w uważnej drodze przez życie pełne mozołu i piękna.

    Hubert Wińczyk – artysta dźwiękowy, improwizator, performer.