Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria
  • Vampek Król – Baśnie Właśnie opowiadają świat starych prawd, słów o prawdziwym znaczeniu dla opowiadającego i słuchaczy. Tytuł projektu Baśnie dla dorosłych i domu jest parafrazą tytułu jednego z najpopularniejszych zbiorów opowiadań – Baśni dla dzieci i domu (Kinder und Hausmarchen). Narracja jest tutaj czymś więcej niż tylko bajkami na dobranoc, staje się opowieścią dla całych rodzin, poruszając tematy z różnych perspektyw. Spotykają się w nim piękno i brzydota, dobro i zło, odwaga i strach, sprawiedliwość i nieuczciwość, głupota i mądrość. To świat, w którym wszystko jest możliwe, w którym możemy przeżyć nasze marzenia i strachy. Wiele historii wciąga uczestników w świat ukrytych sensów, a czas opowieści jest czasem magicznym. Historie, które się pojawią, to zarówno znane wszystkim baśnie, jak i historie, które większość osób usłyszy po raz pierwszy.
     

  • Grupa Baśnie Właśnie powstała w 2012 roku z potrzeby opowiadania baśni dla dzieci i dorosłych przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Z czasem repertuar klasycznych baśni rozszerzyła o storytelling oparty na prawdziwych lub fikcyjnych historiach. Grupę tworzy trzech storytellerów i trzech muzyków grających na instrumentach współczesnych i dawnych.