Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Baba 2018, 50 cm, dederon, włóknina
GaleriaBaba 2018, 50 cm, dederon, włóknina
  • Pięciodniowe warsztaty szycia rzeźb dla kobiet, od dziewczyn po seniorki, którego celem jest inicjowanie kontaktów społecznych i międzypokoleniowych w duchu solidarności i różnorodności. Krystyna Lipka-Czajkowska pyta o możliwość stworzenia portretu współczesnych kobiet. Inspiracją do tworzenia rzeźb jest figura „baby”, nawiązująca do figur paleolitycznych Wenus i słowiańskich wiedźm. Warsztaty mają być pretekstem do spotkania i rozmów o stereotypie społecznym, kulturowych nawykach myślowych dotyczących wieku, ciała i płci. Ważną częścią działania warsztatowego będzie sesja zdjęciowa wykonana przez fotografkę Beatę Ziębę-Zaborek. Stworzy ona portrety uczestniczek projektu i ich rzeźb. Zdjęcia i uszyte „baby” złożą się na wystawę, którą zaprezentujemy ostatniego dnia warsztatu: 26 lipca. Pierwsza odsłona projektu została zrealizowana z grupą seniorek w RDK na Jazdowie w Warszawie na początku marca 2020 roku.

  • Krystyna Lipka-Czajkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, działa w obszarze animacji i edukacji artystycznej. W swojej twórczości zwraca uwagę na aspekt kobiety jako twórczyni i jako przedmiotu przekazu kulturowego. Jest autorką cykli malarskich, obiektów oraz projektów w przestrzeni publicznej.