Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Waterkill to film o różnych postawach, jakie możemy przyjąć w obliczu katastrofy klimatycznej. Porusza kwestię odpowiedniej formy komunikacji w działaniu oraz wiedzy na temat alternatywnych, ekologicznych rozwiązań. Przekazany w formie krótkometrażowej z nietypowymi dla filmu dodatkami dąży do uświadomienia osób słabo zorientowanych w proklimatycznych tematach. Porusza też ważną kwestię problemu współistnienia w podzielonym i zróżnicowanym społeczeństwie. Pokazowi towarzyszyła debat  Jak mówić o aktywizmie? Debata o zaangażowaniu i komunikacji.

Zielona Trawka Pictures to studio filmowe młodych fascynatów kina i sztuki, które tworzy filmy, jakie sami chcieliby oglądać ze swoimi przyjaciółmi. W swoich produkcjach starają się tworzyć wszystko sami. Dążą do tworzenia jak najlepszych filmów, które poza przyjemną warstwą audiowizualną będą w niekonwencjonalny sposób poruszać i komentować ważne dla nich tematy.

fot. Maciej Zakrzewski