Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Warsztaty z rzeźby w glinie, których efekty będą częścią wystawy Rusalka’s Tales Sary Alavi, irańskiej artystki wizualnej. Projekt został wyłoniony w ramach otwartego naboru do programu Generatora Malta Woda jest tobą.

Artystka tak pisze o swojej ekspozycji: „Krople wody spadają z sufitu na setki glinianych łódek, powoli je rozpuszczając. Łódek jest tak dużo, że zapełniłyby całą podłogę, gdyby nie ścieżka prowadząca zwiedzających wokół nich. Niszczone kroplami łódki rozprzestrzeniają wilgoć na inne, które również zaczynają powoli się rozpływać, aż wszystko zamienia się w błoto. Wszystko dzieje się na oczach zwiedzających. W tle słychać nagrane głosy, opowiadające o ludziach, którzy uciekając przed wojnami i dyktaturami przebyli trudną drogę przez morza i lądy, w poszukiwaniu bezpieczniejszego życia w Europie. Te głosy pochodzą z mojego archiwum, zawierającego historie mieszkańców ośrodka dla uchodźców w Mediolanie. Na wystawie zmieszają się z głosami tych, którzy budowali dno jeziora Rusałka. Ich historie wyobrażone będą przez uczestników warsztatów w ramach festiwalu. Rozmywając łódki, woda uwalnia ducha każdej z nich. Gdy kończy się wystawa nie ma już nic, tylko błoto, ale opowiedziane historie wciąż trwają”.

Uczestnicy wykonali gliniane łódki, które będą kluczowym elementem rzeźby Sary Alavi. Instalację będzie można zobaczyć w ostatnim tygodniu sierpnia, na terenie Rusałki, w ramach Malta Festival Poznań.

zdjęcia: Maciej Zakrzewski