Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Kultowym monodramem Krystyny Jandy „Shirley Valentine” Festiwal Malta rozpoczął cykl plenerowych spektakli teatralnych. Artystka wystąpiła 25 czerwca o godz. 18:00 na Osiedlu Powstań Narodowych. Na spektakl obowiązywały bezpłatne wejściówki, całego wydarzenia można było posłuchać na żywo na falach Radia Afera 98.6FM. Publiczność przywitali Michał Merczyński, dyrektor Malty oraz Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Shirley Valentine w brawurowym wykonaniu jednej z najbardziej uznanych polskich aktorek jawi się jako sympatyczna, żywiołowa kobieta, buntująca się przeciw osamotnieniu, nudzie i przypisanej jej przez życie roli. Otwarcie wyznaje: „Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną, to ja se stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja co? Nie mam gdzie iść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? Po czterdziestce to tak, jakby już wszystko było i nic człowieka nie rajcuje. Tylko że u mnie to szybciej poszło! Ja to się tak czułam, jak miałam 25!”. Pewnego dnia znudzona żona przy mężu postanawia wszystko zacząć od nowa. Zamiast mówić: „Boże, mam 42 lata”, woli krzyknąć: „Shirley, masz dopiero 42 lata, jak to cudownie!”. Przedstawienie, jakkolwiek opowiada o nieudanym małżeństwie, jest znakomitą zabawą, zaprawioną zadumą nad zawikłaniami losu.