Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. BW Pictures
Galeriafot. BW Pictures

Performance teatralny – sytuacja spotkania się wielu skrajnych światów, rzeczywistości i światopoglądów. Wysłane zostaje podwójne zaproszenie na kontrastujące ze sobą wydarzenia. W czasach, gdy nie wiadomo czy życie należy celebrować, czy opłakiwać spotykamy się na połączonych ze sobą imprezach: urodzinach i pogrzebie Matki Ziemi. Dwie osoby prowadzące, każde z odmiennych wydarzeń, reprezentuje skrajne systemy wartości. Żadne z nich nie powie tego wprost, ale chce zakończyć imprezę drugiego na rzecz realizacji własnych planów. Aby uniknąć konfliktu oddają głos zaproszonym. Oni po wysłuchaniu stanowisk obu stron, zdecydują, która forma świętowania jest im bliższa. Jednak czy jest możliwe odnalezienie jednego rozwiązania w tak chaotycznej przestrzeni i czasach? Żyjemy w społeczeństwie pełnym skrajności, któremu trudno odnaleźć złoty środek między konsumpcjonizmem, a ochroną klimatu.

Aqurat to kolektyw młodych i wrażliwych osób. Nie są nam obce tematy związane z feminizmem czy zmianami klimatycznymi. Jest nam też znane zaangażowanie i wiara w wartości: równość, różnorodność i sprawiedliwość społeczną. Mobilizuje nas brak zgody na (nie)podejmowane decyzje na całym świecie w sprawach dla nas najważniejszych. Jesteśmy sfrustrowane biernością społeczeństw i polityków w temacie naszej przyszłości, dlatego jesteśmy artywistkami i w polu sztuki zaangażowanej szukamy rozwiązań na wspólne jutro.

zdjęcia: BW Pictures