Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Cukry to projekt muzyczny, który powstał w 2017 roku, w Warszawie, w kuchni przy małym stole. Stara i nowa tradycja, przestrzenie wiejsko-miejskie, lata 90. i dziewczyńskie historie opowiedziane w podwórkowy sposób. Trzy pyskate białe wokale, gitara ze smyczkiem, altówka, perkusjonalia, wyszczekane teksty, dotykającego tego, co wyparte i zapomniane, odczuwane i dobrze znane, gęsta muza w równowadze z ciszą i miękkością uczuć, ruch i performatywność.

Na koncercie nad potokiem Bogdanka Cukry zaprezentowały materiał muzyczno-performatywny, który jako work in progres istnieje od 2017 r., był wykonywany w przestrzeniach koncertowych i teatralnych. Utwory Cukrów to fuzja inspiracji tradycyjnymi harmoniami, współczesną poezją, polskim psychorapem lat 90. Jednym z nich jest protest-song pt. „Woda jest tobą", który Cukry stworzyły z rozmów z artystami i artystkami tegorocznego Generatora Malta, o społecznych kontekstach wody.

zdjęcia: Maciej Zakrzewski