Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

uczestnicy: Przemysław Czapliński, Cezary Michalski
prowadzenie: Aleksandra Przybylska
24 czerwca / Fundacja Malta

Zamknięte muzea, kina, teatry. Odwołane imprezy. Z jednej strony koronawirus uderzył w świat kultury, z drugiej pokazał, że to właśnie kultura ratuje nas w okresie izolacji. Zarówno jej twórcy, jak i odbiorcy uczyli się funkcjonowania w całości w sieci. Czy pandemia przyspieszyła zmiany, które i tak nas czekały? W kulturze, a także w pracy, zachowaniach społecznych, polityce. Kultura to przecież nie tylko konkretne dzieła (spektakle, filmy, muzyka), lecz także system wartości – kierowanie kulturą jest wytwarzaniem idei i obyczajów, zarządzaniem naszym podejściem do ludzi i świata. Czy epidemia zmieni te wartości, ich hierarchię, to, gdzie lokujemy granice tego, co wolno? Jak radykalną zmianę przyniosła? Odwracalną, nieodwracalną? Kto skorzysta na epidemii?

fot. Maciej Zakrzewski

W kolejnych spotkaniach Forum gośćmi będą m.in, Edwin Bendyk, Anna Wolff-Powęska, Adam Bodnar, Aleksandra Derra, Jarosław Kuisz, Jolanta Starzak, biskup Marcin Hintz, Łukasz Lamża, Marcin Popkiewicz.