Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Plac Wolności jest miejscem, wokół którego tętni życie Poznania podczas Malta Festival Poznań. Dzień będzie można zacząć od ćwiczeń jogi lub tai-chi, zjedzenia zdrowej latynoamerykańskiej żywności i czy poleżakowania na hamaku. Po południu zaprosimy na spotkania, warsztaty (kulinarne, rękodzielnicze). W wieczornej ofercie są spektakle, koncerty i pokazy filmowe oraz Silent Disco, czyli cicha dyskoteka, której uczestnicy tańczą w rytm muzyki słuchanej w bezprzewodowych słuchawkach. Na wszystkie wydarzenia odbywające się na placu wstęp jest wolny.

---

Plac Wolności na czas Festiwalu Malta w pełni będzie dostępny do osób z niepełnosprawnościami.
Nie będzie specjalnie wyznaczonych miejsc dla osób z ograniczoną zdolnością ruchową, natomiast istnieje możliwość zamiany krzeseł przy stolikach na wózki inwalidzkie. Wszystkie wydarzenia będą się odbywać na poziomie 0. Strefa wypoczynkowa będzie się znajdować na poziomie 1, lecz ze względów konstrukcyjnych nie będzie ona dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Plac będzie również wyposażony w toaletę.
W podziemnym parkingu pod Placem Wolności są miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, a wjazd na górę umożliwiają windy oraz dźwigi osobowe. Ponadto miejsca postojowe znajdują się na ul. Nowowiejskiego oraz na samym Placu, od strony północnej. 

Jak w każdej edycji festiwalu, plac Wolności stanie się przestrzenią dla wielu wydarzeń maltańskich: muzycznych, filmowych, tanecznych oraz performerskich. W tym roku dzień na placu Wolności zaczynać będziemy od rozgrzewki. Do wyboru zajęcia z jogi, tai-chi, czy voguingu z Future V. Po południu, wraz z  egipskm kolektywem Mosireen, zaprosimy na cykl warsztatów filmowych. A wieczorem, jak co roku, okazja do zatańczenia na silent disco. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.