Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Ogłaszamy nabór na działania artystyczne w ramach tegorocznej edycji festiwalu Malta. W odpowiedzi na Apel wielkopolskich artystek i artystów zdecydowaliśmy się oddać część programu lokalnemu środowisku artystycznemu, aby w ten sposób wesprzeć twórców i twórczynie, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Nabór potrwa do 30 czerwca.

Kryzys związany z pandemią i zamknięciem instytucji kultury uwypuklił problem działań projektowych i umów, które zbyt łatwo można rozwiązać, stawiając w bardzo trudnej sytuacji pracownice i pracowników sektora kultury bez stałego zatrudnienia. Chcielibyśmy wesprzeć lokalne wielkopolskie środowisko artystyczne, oddając do dyspozycji nową przestrzeń na Wilczaku i zapewniając wsparcie produkcyjne. W związku ze zniesieniem części obostrzeń chcemy zaprosić publiczność na Scenę na Wilczaku, gdzie w lipcu na kilka dni stanie miasteczko festiwalowe. Planujemy zaaranżować tam całodzienne działania muzyczne, performatywne i warsztatowe; wykorzystać nie tylko przestrzeń sceny, ale także całej łąki, tworząc nowe, tymczasowe miejsce dla kultury w plenerze.

W ramach naboru czekamy na propozycje działań na scenie lub na terenie łąki: koncertu, spektaklu, happeningu, performansu, warsztatów dla dzieci lub dorosłych, teatru tańca, czytania performatywnego. Wybrane projekty zostaną zrealizowane w dniach 22-26 lipca, w programie Malta Festival Poznań 2020. Planujemy wyłonić minimum 10 projektów, budżet jednego projektu wynosić będzie od 4 tys. zł do 7 tys. zł brutto. Nabór zakończy się 30 czerwca, a wyniki zostaną opublikowane 3 lipca.

Aby wziąć udział w naborze należy wypełnić zgłoszenie (do pobrania TUTAJ) i przesłać go na adres marta.krawczyk@malta-festival.pl do 30 czerwca. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się w regulaminie.