Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Żegnamy Maestro, wybitnego polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, którego los pchnął w ramiona muzyki, dzięki czemu świat zyskał to, co najpiękniejsze, emocje z doświadczania dźwięków jego muzyki. Żegnamy „jednego z najważniejszych, obok Henryka Mikołaja Góreckiego i Witolda Lutosławskiego, polskich kompozytorów XX wieku”.

Dziękujemy za okazane serce i gest solidarności z festiwalem Malta w 2017 roku, kiedy stanęliśmy w obliczu kryzysu finansowego. Przekazany przez Maestro na Aukcję na Rzecz Festiwalu szkic VI Symfonii przyczynił się do realnego i symbolicznego zwycięstwa wolności w sztuce. Wierzymy, że muzyka Krzysztofa Pendereckiego przekracza granice, nie zna czasu, światopoglądowych różnic ani wzajemnej niechęci. Jego muzyka za zawsze pozostanie z nami.

W 2018 roku na festiwalu Nostalgia obchodziliśmy 85. urodziny kompozytora. Wspólnie z artystami i publicznością stworzyliśmy dla niego urodzinową pocztówkę, podczas wieczornego koncertu – Piotr Orzechowski „Pianohooligan” na zakończenie wykonał jeden z utworów Pendereckiego „Stabat Mater”. Pragniemy przywołać wspomnienie radości, które towarzyszyło nam tamtego wieczoru.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

zespół Fundacji Malta