Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

„Dzikie strumienie” to pierwszy projekt, który odbędzie się w ramach tegorocznego programu Generator Malta. To performatywna podróż trzema poznańskimi ciekami: Strumieniem Junikowskim, Różanym Potokiem i Bogdanką, które artysta pokonać chce kajakiem zbudowanym własnoręcznie z plastikowych butelek. Całą podróż będzie można śledzić podczas streamingu na żywo.

Serdecznie zachęcamy do przynoszenia butelek PET 1,5l lub 2l do biura Fundacji Malta (ul. Ratajczaka 44, budynek Arkadii) do poniedziałku godz. 12:00 – biuro czynne jest od 9:00 do minimum 17:00.

Zadanie kojarzące się z wakacyjną wycieczką jest jednak bliższe aktywistycznemu wyzwaniu terenowemu. Przejście i gdzieniegdzie wpłynięcie na wodę artysta połączy z zebraniem dokumentacji fotograficznej odcinków potrzebujących interwencji określonych służb czy instytucji, do których należy opieka nad ich unikatowym ekosystemem. Te wodne wysypiska – świadectwa naszych konsumenckich nawyków – muszą zniknąć!

Przeczytaj więcej o projekcie „Dzikie strumienie”.