Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Co jest największym osiągnięciem Poznania ostatniego 30-lecia? Mijają 3 dekady od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin – z tej okazji „Gazeta Wyborcza” zaprasza do głosowania w plebiscycie Supermiasta. Poznańska redakcja wybrała 12 propozycji wydarzeń, inwestycji, przemian – wśród nich znajduje się Festiwal Malta. Na największe osiągnięcie Poznania można głosować do 30 kwietnia.

Mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Przez ten czas nasze miasta diametralnie się zmieniły – nie tylko jeśli chodzi o infrastrukturę, ale też sposób funkcjonowania, zaangażowanie obywatelskie. Z okazji tej niezwykle ważnej rocznicy zaprosiliśmy Was do udziału w plebiscycie Supermiasta. Przez pierwszy tydzień trwania naszej akcji prosiliśmy o zgłaszanie inwestycji, wydarzeń, przemian, z których jesteście najdumniejsi. Z tych propozycji wybraliśmy 12. Teraz czas na głosowanie i odpowiedź na pytanie: Co jest największym osiągnięciem Poznania ostatniego 30-lecia? – można przeczytać na stronie „Gazety Wyborczej”.

Wśród propozycji 12 najważniejszych wydarzeń, inwestycji, przemian ostatnich 30 lat znajduje się także Festiwal Malta. W komentarzu redakcja napisała: Najważniejsza impreza kulturalna w mieście, przyciągająca ludzi z całego świata. Ale służy przede wszystkim poznaniakom, łączy mieszkańców z różnych środowisk. Wśród pozostałych propozycji znajdują się m.in. Pestka, Stary Browar, stadion miejski czy nowy Święty Marcin.

Głosowanie odbywa się na stronie internetowej „Gazety Wyborczej” i potrwa do 30 kwietnia. Wyniki zostaną ogłoszone 8 maja.