Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Zespół Fundacji Malta obecny na os. Powstań Narodowych na spektaklu Krystyny Jandy, fot. M. Zakrzewski
GaleriaZespół Fundacji Malta obecny na os. Powstań Narodowych na spektaklu Krystyny Jandy, fot. M. Zakrzewski

W programie pierwszego kroku programowego Malta Festival Poznań 2020 „w czasie zarazy” odbyła się performatywna podróż kajakiem Mateusza Kowalczyka „Dzikie Strumienie” w ramach programu Generatora Malta oraz debata Forum „Pandemia jako źródło kultury” z Przemysławem Czaplińskim i Cezarym Michalskim, prowadzenie: Aleksandra Przybylska. Na Osiedlu Powstań Narodowych otworzyliśmy sezon mobilnej sceny teatralnej Malty plenerowym spektaklem Krystyny Jandy „Shirley Valentine”. Publiczność przywitali w koszulkach festiwalowych Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i dyrektor Malty, Michał Merczyński.

Ogłoszenie następnego kroku programowego 30 czerwca.

Festiwal Malta istnieje od lat dzięki ludziom wiary, którzy stoją za jego organizacją, dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom, zespołowi Fundacji Malta oraz firmom partnerskim i sponsorom. Tym bardziej „w czasie zarazy”, dziękujemy za zaufanie i możliwość zorganizowania spotkania za sztuką i bycia razem w nowej formule, którą nazywamy „kroczącą Maltą”.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznania, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wieloletnich, poznańskich sponsorów, jak Autostrada Wielkopolska, Kulczyk Investments, Tempus Leasing, Autostrada Eksploatacja czy Kompania Piwowarska, którzy inwestują w działalność społeczną i wspierają nas szczególnie w tym trudnym czasie.