Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
fot. Malwina Łubieńska
Galeriafot. Malwina Łubieńska

Generator Malta w trzecim kroku festiwalu kieruje publiczność nad poznańskie znikające rzeki. 22 lipca o godz. 19:00 Poznańska Orkiestra Improwizowana odegra Requiem dla Warty na brzegu oraz w wodzie, żałobny kondukt przejdzie także nad Cybinę.

Żyjemy w mieście znikających rzek – z powodu zabudowywania strumieni (Segdanka, Bogdanka, Chartynia) oraz susz spowodowanych ocieplaniem klimatu (Cybina, Warta). Poznańska Orkiestra Improwizowana zaprasza na ich ostatnie pożegnanie. Kilkunastu muzyków przy użyciu m.in. saksofonu, kornetu, klarnetu, bębnów obręczowych, ukulele, kontrabasu, trąbki, modulara, metalowych odpadów i głosu odegra skomponowane specjalnie na tę okazję żałobno-komediowe requiem dla rzek oraz wykona szereg wodnych rytuałów w skromnych, toksycznych pozostałościach Warty i Cybiny. Orkiestra zachęca do wzięcia udziału w pogrzebowym kondukcie i składania okolicznościowych wieńców. Requiem dla Warty odbędzie się 22 lipca, start o godz. 19:00 pod mostem Rocha po wschodniej stronie Warty, następnie kondukt przejdzie w kierunku Cybiny na finałową część koncertu.

Poznańska Orkiestra Improwizowana to kolektyw zrzeszający muzyków i dyrygentów z Poznania czerpiących przyjemność z improwizacji w dużym składzie. Filozofia działania Orkiestry opiera się na otwartości i równości, czemu służyć mają: brak hierarchii i barier dołączenia, programowa bezpłatność koncertów, dyrygentura rotacyjna i organizowane regularnie otwarte warsztaty. Kolektyw nieustannie szuka nowych środków wyrazu, choćby sięgając po zepsute instrumenty czy improwizując ruchowo. Do tej pory z Orkiestrą koncertowało ponad sześćdziesięcioro muzyków z całego świata, także w formie gościnnej dyrygentury (m.in. Yedo Gibson, Benedict Taylor czy Albert Cirera).