Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Basen Olimpia / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaBasen Olimpia / fot. Maciej Zakrzewski

Zapraszamy na finałową wystawę Generatora Malta, która podsumuje kilkumiesięczne działania artystek i aktywistów krytycznie przyglądających się relacji człowieka i wody, z perspektywy lokalnej i globalnej. Czego dowiedzieli się o nas samych od wysychających rzek, grzmotu topniejącego lodu na biegunie północnym, płotu biegnącego przez środek dzikiego strumienia, dna jeziora zbudowanego z macew, zapuszkowanych mieszkańców mórz, sprywatyzowanej wody pitnej?

Wystawa Woda jest tobą odbędzie się między 28 a 30 sierpnia w opuszczonej pływalni Olimpia przy ul. Taborowej. W tych przestrzeniach efekty swojej pracy zaprezentują: Kolektyw Nurkowy Bojka Bogdanka w klinie, Pamela Bożek Studnia, CUKRY, Maria Ornaf i Zuzanna Zachara-Hassairi Woda jest tobą, Ola Juchacz Woda jest tobą, Mateusz Kowalczyk We mnie wszystko już płynie, Daria Mielcarzewicz Jeziora Wielkopolski, czyli prywatne włóczęgi w dzikie, Małgorzata Myślińska Gęsia skórka, Kolektyw Przepływ Hydronarracje. Zapraszamy także na wernisaż wystawy, który odbędzie się 28 sierpnia o godz. 18:00 – wstęp wolny.

Wernisażowi oraz wystawie będą towarzyszyć warsztaty Nurkowanie to zaufanie Kolektywu Nurkowego Bojka, warsztaty z obliczania śladu wodnego Kolektywu Przepływ czy wykład Antropopresja lokalnych zbiorników wodnych dr Marty Kubackiej.

28.08 (piątek)
18:00-21:00 wernisaż
18:30-19:00 Kolektyw Przepływ / spotkanie z radiestetą Władysławem Iwankiem, wstęp wolny
19:00-19:30 Ludzie doWody / „Wet Fingers” / performance, wstęp wolny

29.08 (sobota)
12:00-18:00 wystawa
12:00-14:00 Kolektyw Nurkowy Bojka / „Nurkowanie to zaufanie” / warsztaty, zapisy@malta-festival.pl
15:30-17:00 Kolektyw Przepływ / warsztaty z obliczania śladu wodnego / zapisy: sonia.borkowicz@malta-festival.pl

30.08 (niedziela)
10:00-12:00
Gęsia skórka / Małgorzata Myślińska, Paweł Kubiak / warszaty ruchowe
12:00-18:00 wystawa
16:00-17:30 Kolektyw Przepływ / wykład „Antropopresja lokalnych zbiorników wodnych” dr Marta Kubacka z Pracowni Ekologii Krajobrazu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wstęp wolny

opieka kuratorska: Joanna Pańczak
koordynacja: Sonia Borkowicz, Patryk Moszka, Mateusz Nowacki, Joanna Spychała
produkcja: Bartosz Górski, Anna Zalejska

* Za odkrycie pływalni Olimpia jako przestrzeni ekspozycji działań artystycznych wokół społecznych kontekstów wody dziękujemy Dawidowi Dąbrowskiemu. W ramach Generatora Malta, wspólnie z Evgenią Klembą przygotowuje w jednym z jej basenów projekt „Zanurzenie”.