Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Festiwal Malta świętuje w 2020 roku swoje 30. urodziny. Od 1991 roku, podczas kolejnych edycji festiwalu, Poznań był świadkiem kilkunastu tysięcy wydarzeń, w których wzięło udział kilka milionów widzów. Z okazji jubileuszu przy wsparciu Cyfrowego Repozytorium Lokalnego Poznania (CYRYL), przygotowujemy wirtualne archiwum festiwalu i poszukujemy materiałów multimedialnych. O pomoc prosimy publiczność festiwalu – chcemy wspólnie z Wami opowiedzieć historię Malty.

Każdy, kto pamięta spektakle na poznańskich ulicach, kolejki po bezpłatne wejściówki, wieczorne koncerty nad Jeziorem Maltańskim, był na paradzie otwarcia lub pierwszym silent disco na Starym Rynku, będzie mógł podzielić się swoimi wspomnieniami. Festiwal Malta wspólnie z Cyrylem tworzy wirtualne archiwum. W multimedialnej bibliotece znajdą się fragmenty spektakli, recenzji, rejestracje spotkań, wspomnienia, filmy, relacje, materiały audio oraz specjalna sekcja poświęcona materiałom otrzymanym od widzów. O pomoc w zbieraniu zdjęć, filmów i innych archiwaliów zwracamy się do festiwalowej publiczności, która przez lata dokumentowała maltańskie wydarzenia.

Pliki audio, wideo, zdjęcia można przesyłać na adres: archiwum@malta-festival.pl (w treści wiadomości prosimy o zamieszczenie zgody na użycie materiału). Każdy materiał zostanie podpisany nazwiskiem właściciela. Materiały można przesyłać do 8 czerwca 2020 roku.

Premiera strony odbędzie się podczas jubileuszowej edycji Malty (19–28 czerwca 2020). Portal powstanie we współpracy z Cyfrowym Repozytorium Lokalnym Poznania.