Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Wieloletni partner programu performatywnego festiwalu Malta, Stary Browar Nowy Taniec z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk zaprasza na serię wykładów, sesji Q&A i słuchania w ramach projektu online Grand re Union. Platforma www.grandreunion.net działa od czerwca i zrzesza wielopokoleniowe, międzynarodowe środowisko praktyków sztuki, myślicieli, pisarzy, naukowców oraz publiczność. Od 19 września startują regularne otwarte spotkania na zoomie. Wśród uczestników m.in. Jule Flierl, Bush Hartshorn, Ewa Tyralik, Karolina Wigura, Magda Przybysz, Sara Shelton Mann, Kasia Sitarz, Lou Drago.

Projekt Grand re Union powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni i czasu dla zbadania, zarówno w praktyce, jak i poprzez refleksję teoretyczną i dyskusję, możliwych sposobów skutecznego zmierzenia się z problemami świata – kryzysem wywołanym przez rosnący ekstremizm i polaryzację niszczącą strukturę relacji międzyludzkich i międzygatunkowych oraz nasze połączenie z Naturą. Przeczytaj więcej o idei projektu.

W czerwcu odbyła się inauguracja platformy www.grandreunion.net, od września 2020 roku Stary Browar Nowy Taniec kontynuuje regularne spotkania. Ze względu na pandemię spowodowaną COVID-19 spotkania odbywają się online w każdą trzecią sobotę miesiąca bez ograniczeń geograficznych. Organizatorzy zapraszają do zatrzymania się i wykorzystania szansy na wykreowanie czasu i miejsca na pogłębioną refleksję, podkreślają, aby zwolnić i otworzyć się na narrację z innymi.

Programowi otwartego zoomu towarzyszą przygotowane na tę edycję projektu materiały publikowane na www.grandreunion.net. Patryk Lichota, jeden z uczestników i współtwórców Grand re Union, stworzył specjalną przestrzeń do doświadczania wirtualnej rzeczywistości. Wrześniową edycję projektu The Grand VR Union współtworzą z Patrykiem Lichotą m.in. Jule Flierl, Bush Hartshorn, Ewa Tyralik, Karolina Wigura, Magda Przybysz, Sara Shelton Mann, Kasia Sitarz, Lou Drago.

Szczegółowe informacje o otwartych sesjach/wykładach na zoom z linkami oraz dostępem i nawigacją dla Grand VR Union zostaną udostępnione w wydarzeniach FB i na www.grandreunion.net w piątek 18 września.

***
Organizatorzy i partnerzy projektu: Art Stations Fundation, CounterPulse (San Francisco), Movement Reaserch (Nowy Jork), Trust for Mutual Understanding, Muzeum Susch, Goethe Institut Warschau, Ambasada Królestwa Niderlandów, Instytut Adama Mickiewicza/Culture.pl