Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
o. Wacław Oszajca podczas rozmowy z o. Tomaszem Dostatnim / Nostalgia Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski
Galeriao. Wacław Oszajca podczas rozmowy z o. Tomaszem Dostatnim / Nostalgia Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski

Wspólnie z Tygodnikiem Powszechnym zapraszamy na spotkanie z o. Wacławem Oszajcą, jezuitą, teologiem i poetą. Rozmowa toczyć się będzie wokół jego najnowszej książki „Innego cudu nie będzie. O wierze i niewierze”. To osobista rozmowa, w której o. Wacław Oszajca SJ odpowiada na najtrudniejsze pytania dotyczące wiary, Kościoła i kondycji współczesnego człowieka. Jej wynik zaskoczy zarówno osoby wierzące, jak i te, które wciąż poszukują.

Spotkanie odbędzie się 13 lutego (czwartek) o godzinie 18:00 w biurze Fudnacji Malta (ul. Ratajczaka 44, I piętro). Wstęp wolny.

Wiara przestała być czymś oczywistym. Kościół przechodzi kryzysy, mierząc się z dramatem wykorzystania seksualnego oraz licznymi problemami związanymi z klerykalizmem, celibatem i skostniałymi strukturami, które niszczą wspólnotę. Czy w obecnym chaosie można żyć w zgodzie z Bogiem i sobą? Czy Jezus chciał takiego Kościoła, jaki mamy teraz?

− Ostatecznie wierzę, że para­doksalnie chrześcijaninem można stać się dopiero w momencie, kiedy człowiek poczuje się na tym świecie dobrze bez Boga − mówi o. Oszajca.