Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
grafika: Maria Dondajewska
Galeriagrafika: Maria Dondajewska

Roślinne porady, spotkanie z fizjoterapeutą oraz koncerty – naramowicki Mikro Dom Kultury rozpoczyna cykl spotkań „Lotaryńska 6 Online”. Pierwsza transmisja odbędzie się w czwartek, 9 kwietnia, o godz. 17:30 i zainauguruje serię poświęconą roślinom. O najważniejszych zasadach domowej pielęgnacji roślin opowiadać będzie ogrodnik Bartek Wojtczak.

Działający przy ul. Lotaryńskiej 6 Mikro Dom Kultury to pierwsza tymczasowa przestrzeń sąsiedzkich spotkań i kultury na Naramowicach. Kontynuując spotkania roślinne, które w poprzednim sezonie odbywały się w ogrodzie tego najmniejszego domu kultury w Poznaniu, organizatorzy zapraszają na cykl transmisji na żywo. O roślinnych mikroporadach opowiadać będzie ogrodnik Bartek Wojtczak. W czasie wirtualnych spotkań opowie o najważniejszych zasadach domowej pielęgnacji roślin, a dodatkowo udzieli odpowiedzi na pytania, które widzowie i widzki będą mogli zadać mu podczas każdej transmisji.

Pierwsze spotkanie z serii „Lotaryńska 6 Online: Rośliny” odbędzie się w czwartek, 9 kwietnia, o godz. 17:30 i dotyczyć będzie przesadzania, wiosenne pielęgnacji i rozmnażania roślin. Bartek Wojtczak odpowie na pytania: jak ocenić kondycję roślin po zimie?, jak rozpoznać, którą roślinę trzeba przesadzać?, jak dobrać odpowiednie podłoże?, jak przy okazji tych zabiegów rozmnożyć rośliny?

Kolejne „roślinne” spotkania odbędą się 16 i 23 kwietnia o godz. 17:30 na Facebooku Lotaryńska 6: Mikro Dom Kultury. Wśród planowanych transmisji także poświąteczne spotkanie z fizjoterapeutą oraz mikrokoncerty.