Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Malta Festival Poznań to festiwal z 30-letnią tradycją, młody duchem i wiecznie ciekawy. Istnieje, aby rzucać wyzwania, prowokować i ożywiać, a co najważniejsze, istnieje, aby inspirować nowe sytuacje, nietypowe mariaże światów, które mogą spotkać się w jednym miejscu i wyznawać te same potrzeby i wartości. Festiwal Malta istnieje od lat dzięki ludziom wiary, którzy stoją za jego organizacją, dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom, zespołowi Fundacji Malta oraz firmom partnerskim i sponsorom. Tym bardziej „w czasie zarazy”, dziękujemy za zaufanie i możliwość zorganizowania spotkania za sztuką i bycia razem w nowej formule, którą nazywamy „kroczącą Maltą”.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznania, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wieloletnich, poznańskich sponsorów, jak Autostrada Wielkopolska, Kulczyk Investments, Tempus Leasing, Autostrada Eksploatacja S.A. czy Kompania Piwowarska, którzy inwestują w działalność społeczną i wspierają nas szczególnie w tym trudnym czasie.

Kiedy wirus uderzył w nas lockdownem i zatrzymaniem świata, wszystko się zmieniło. W kwietniu – odwołując pierwotną datę festiwalu – obiecaliśmy, że Malta się odbędzie, że obsypiemy Publiczność urodzinowym konfetti i dobrymi emocjami. Dziś możemy powiedzieć, że pomysłów na Maltę „w czasie zarazy” było kilka, a planowanie festiwalu w ciągle zmieniających się warunkach było nielada wyzwaniem. Ze wsparciem przyszli wieloletni Przyjaciele Malty – mówi dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.

Tygiel, miejskość, łączenie wątków i form, współpraca z lokalnymi środowiskami i partnerami, miasto jako temat dla sztuki, multidyscyplinarność – to wartości stale obecne na Malcie i tworzące jej filozofię. Cechą szczególną Malty jest także jej otwartość na zmiany i czujne przyglądanie się własnej misji. Wierzymy, że te wartości dzielimy od pięciu lat z Autostradą Wielkopolską – Sponsorem Głównym jubileuszowej edycji Malty, który w swojej misji i działalności społecznej dużą wagę przykłada do kultury. Rozumianej wielopłaszczyznowo – jako obcowanie ze sztuką i teatrem, wspieranie tych dziedzin życia, ale także kulturą jazdy i poruszania się po drogach. Podążając za hasłem „Kierujemy się kulturą!” jedziemy razem z nimi tą drogą pełną sztuki, zaangażowania i wiary. To nasza wspólna droga do kulturalnych doświadczeń i sztuki bycia razem w bezpiecznych, komfortowych warunkach.

Dziękujemy za gest solidarności z Festiwalem Malta!