Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

„Woda jest tobą” to hasło tegorocznego Generatora Malta – społeczno-artystycznej sekcji festiwalu Malta – a także trwającego od marca naboru na projekty, które zostaną zrealizowane podczas 30. edycji wydarzenia. Zgłaszać można prace z obszaru sztuki i aktywizmu, związane ze społecznym kontekstem wody oraz przygotowane z myślą o poznańskich akwenach. Właśnie wydłużony został termin nadsyłania propozycji – nabór potrwa do 15 kwietnia. 

Ze względu na obecną sytuację – utrudniony kontakt wewnątrz grup projektowych, z partnerami i instytucjami oraz utrudnioną możliwość sprawdzenia potencjalnych miejsc realizacji projektu – zdecydowałyśmy się przesunąć termin nadsyłania prac do open calla „Woda jest tobą” do 15 kwietnia, a termin ogłoszenia wyników na 20 kwietnia – informuje Joanna Pańczak, kuratorka Generatora Malta.

Do nadsyłania prac zachęcamy artystki, muzyków, badaczki, aktywistów. Czekamy na pomysły działań artystycznych, obiektów, interaktywnych instalacji, procesów artystyczno-edukacyjnych, interdyscyplinarnych doświadczeń, które opowiadają o nas z perspektywy wody. Przypominamy, że projekty powinny być przygotowane z myślą o jednym z akwenów na terenie Poznania: jeziorze, stawie, mokradle, rzece, basenie, strumieniu, potoku, kanale, zbiorniku.

Wybrane działania staną się częścią programu Generatora Malta podczas festiwalu Malta. Na realizację jednego pomysłu jest przeznaczone maks. 3000 zł brutto. Żeby zgłosić się do naboru „Woda jest tobą”, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać na adres generator@malta-festival.pl do dnia 15 kwietnia 2020 roku. Szczegóły znajdują się w regulaminie oraz na www.malta-festival.pl.