Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Do sieci trafił premierowy odcinek podcastu Generatora Malta i Oli Juchacz „Woda jest tobą”. W pierwszym odcinku Znikające ekosystemy woda pojawia się w kontekście braku. Rozmówczynią jest edukatorka klimatyczna Adriana Molenda, która obserwuje masowe znikanie ryb. O wylesieniu słyszał już chyba każdy, ale co z „wyrybianiem”? Jakie są powody, dla których ten temat nie jest aż tak popularny? Poznamy też sposoby na to, jak do dalszego masowego ginięcia ryb się nie przykładać.

POSŁUCHAJ NA SPOTIFY
POSŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD

W kolejnych odcinkach Ola Juchacz rozmawiać będzie o społecznych kontekstach wody, która nie tylko uruchamia wyobraźnię, ale także potrzebuje naszej uwagi i działania; o hydrologicznych zależnościach; o tym jak odpoczywać w towarzystwie wody nie naruszając jej naturalnych granic i dokąd prowadzi nas dziki nurt rozrywki, rekreacji i konsumpcji. Następne odcinki publikowane będę co dwa tygodnie w piątki.