Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Kadr z klipu „Woda jest tobą” / zdj. Zuzanna Zachara-Hassairi
GaleriaKadr z klipu „Woda jest tobą” / zdj. Zuzanna Zachara-Hassairi

Utwór zespołu CUKRY i klip Marii Ornaf ze zdjęciami Zuzanny Zachary-Hassairi miały premierą ostatniego dnia Sceny na Wilczaku. Protest-song Woda jest tobą powstał na podstawie przeprowadzonych przez zespół CUKRY wywiadów o wodzie z osobami, artystami tegorocznego programu Generatora Malta.

Scenariusz filmu stworzyła Maria Ornaf inspirując się tekstem songu oraz opisami projektów. – Woda jest niczym kobieta bez wieku. Woda się nie starzeje, wędruje przez wieki zawsze z tą samą energią i nieskończoną mocą. W rzekach, jeziorach, studniach, rurach i kranach. Tylko człowiek utracił szacunek do jej życiodajnej siły. Człowiek ogrodził, osuszył, zanieczyścił, zabetonował swoją świętą poicielkę. Bohaterką klipu uczyniłam kobietę przechodzącą płynnie przez odległe sobie epoki czasu. Obserwujemy ją na początku wieku, kiedy świat nie jest jeszcze skażony, a woda jest czysta. Potem spotykamy ją w czasach kiedy świat wisi na włosku ekologicznej katastrofy. Kobieta jest tu uosobieniem wody – zapowiada film reżyserka.