Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
ROD Bogdanka, fot. Olga Beyga
GaleriaROD Bogdanka, fot. Olga Beyga

Kolektyw Nurkowy Bojka to oddolna, samoorganizującą się, ekofeministyczna inicjatywa. Dziewczyny-nurkinie przez ostatnie dwa lata zajmowały się restauracją rafy koralowej w Meksyku, a w ramach Generatora Malta od paru miesięcy działają wokół ROD Bogdanka, budując mikroretencję, zbierajac historię działkowców. Na finał działań aktywistki zapraszają do debaty o klinie zieleni oraz na koncert zepsołu CUKRY.

6 sierpnia, ROD Bogdanka
g. 18:00 debata Bogdanka w klinie, g. 20:00 koncert CUKRY

Kolektyw Nurkowy Bojka podjął temat RODu BOGDANKA znajdujego się w otoczeniu rzeki Bogdanka, wpisującego się w Zachodni Klin Zieleni Poznania. W ramach spotkań Kolektywu i zagrożonych eksmisją działkowców z ROD-u powstały wideo-pocztówki z cyklu BOGDANKA W KLINIE. Została też wspólnie stworzona mikroretencja na działce Agnieszki i Pawła, małżeństwa architektów, z którymi dziewczyny z kolektywu porozmawiały o klinach zieleni i o wartości ogródka działkowego. W trakcie spotkań na działce powstało oczko wodne, które będzie można obejrzeć podczas debaty BOGDANKA W KLINIE 6 sierpnia na terenie RODu. Zapraszamy na wydarzenie, aby podyskutować nad istotą i znaczeniem zieleni i niebieskości miejskiej w kontekście zmian klimatu i planów zabudowy klinów.

HISTORIA 1: Agnieszka i Paweł działkowcy ROD Bogdanka

Więcej na temat działań TUTAJ.