Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Tegoroczny festiwal odbywa się w formule „kroczącej” – rozpoczął się 24 czerwca i potrwa do końca lata. Program został podzielony na „kroki”, które ogłaszane będą w dwutygodniowych odstępach, tak, aby wydarzenia dostosowane były do aktualnych warunków i spełniały zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Festiwal w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań.

Za nami już dwa kroki programowe! Na mobilnej scenie zagrała Krystyna Janda i aktorzy Teatru w Krakowie im. J. Słowackiego, odbyły się dwie debaty w ramach Forum – o Kulturze w czasie pandemii oraz o Inteligentnych miastach. Generator Malta rozpoczął się performatywną podróżą kajakiem Mateusza Kowalczyka Dzikie Strumienie, w podróży po wielkopolskich wodach udaliśmy się też nad Strzeszynek z Małgorzatą Myślińską i warsztatami ruchowymi Gęsia skórka, odbyła się premiera strony internetowej Darii Mielcarzewicz www.jeziorawielkopolski.pl. Na Śródce i w parkach w centrum miasta improwizował duet Double Trouble, czyli tancerka i performerka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz basista i kompozytor Marcin Bożek.

14 lipca ogłoszony zostanie program trzeciego kroku Malty! Między 22 a 26 lipca zaprosimy widzów i widzki na festiwalową łąkę na Wilczaku. Największą część programu tworzyć będzie wielkopolski showcase. Festiwal Malta, odpowiadając na Apel wielkopolskich artystów i artystek o instytucjonalną pomoc w czasie pandemii, ogłosił pod koniec czerwca nabór na projekty artystyczne. W efekcie powstał program, na który składają się koncerty, spektakle teatralne i taneczne, warsztaty, słuchowiska, projekty dla dzieci i całych rodzin – zarówno projekty twórców i twórczyń w Poznaniu znanych, jak i tych na początku twórczej drogi. Poza tym jak zwykle na Malcie – rozgrzewki, strefa relaksu i silent disco. W programie także urodzinowe niespodzianki z artystami i artystkami spoza Wielkopolski oraz dalsze wyprawy nad akweny i opowieści o wodzie w ramach programu Generatora Malta.