Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Warsztatownia to nowy cykl warsztatów na Lotaryńskiej 6 poświęconych wspólnemu remontowaniu, odświeżaniu i tworzeniu przedmiotów codziennego użytku. W sierpniu goście Mikro Domu Kultury będą mogli odświeżyć swoje szafy i pod opieką Zofii Grzybowskiej ze studia projektowego Kuluza dać drugie życia zalegającym ciuchom w szafach, a wszystko w idei zero waste. Podczas warsztatów uczestnicy będą:

– tworzyć torby i poduszki z nieużywanej zawartości szaf
– odświeżać stare ubrania
– przerobiać podniszczone koszulki, spodnie, bluzy na nowe, wyjątkowe i unikatowe rzeczy

Każda osoba uczestnicząca w warsztatach powinna przyjść z własną bluzą, koszulką lub inną rzeczą, które przy wsparciu Zosi otrzymają nową przyszłość. Warsztaty są bezpłatne dla wszystkich osób niezależnie od doświadczenia i umiejętności.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach:

I TERMIN: 04.08, GODZ. 17:00-20:00 / TORBY I PODUSZKI
II TERMIN: 18.08 17:00-20:00 / DRUGIE ŻYCIE UBRAŃ

Na oba terminy obowiązuje limit miejsc wynoszący 12 osób.
Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie zgłoszenia z informacją o wybranym terminie na adres mailowy: lotarynska6@gmail.com

WARSZTATOWNIA: TORBY I PODUSZKI / 04.08

Podczas warsztatów zrobimy torby i poduszki z nieużywanej zawartości naszych szaf. Każdy ma przecież t-shirt, którego od lat nie nosi, albo bluzę, która ma kilka plam. Zróbmy z nich coś innego! Weźcie ze sobą kilka ubrań, z których chcielibyście wykonać torbę lub poduszkę (do jej wypełnienia doskonale nadadzą się niepotrzebne elementy garderoby).

WARSZTATOWNIA: DRUGIE ŻYCIE UBRAŃ / 18.08

Po co wyrzucać, skoro można dać czemuś drugie życie? W każdej szafie można znaleźć co najmniej kilka ubrań, które czekają na reperację lub przeróbkę. Czasami wystarczy coś skrócić, przeszyć, podwinąć, dodać gumkę, guzik lub tasiemkę, żeby otrzymać nową, wyjątkową rzecz. Zróbmy z używanego coś innego! Przejrzyjcie swoje szafy i przyjdźcie do nas, by pod czujnym okiem Zofii stworzyć własne haute couture!

PROWADZENIE: Zofia Grzybowska – projektantka, architektka, założycielka studia Kuluza.