Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Galeria

Naramowicki Mikro Dom Kultury zaprasza na kolejne dwa spotkania w ramach cyklu „Lotaryńska 6 Online”. W minionym tygodniu wspólnie z ogrodnikiem Bartkiem zainaugurowane zostały transmisje na żywo z najmniejszego domu kultury w Poznaniu – w najbliższych dniach odbędzie się drugie wirtualne spotkanie z roślinnymi poradami, a także poświąteczna sesja z fizjoterapeutą. Zapraszamy przed ekrany w czwartek i piątek!

„Lotaryńska 6 Online: Rośliny” to cykl transmisji na żywo z ogrodnikiem Bartkiem Wojtczakiem poświęconych roślinnym mikroporadom. Podczas wideo-spotkań Bartek opowie o najważniejszych zasadach domowej pielęgnacji roślin, a dodatkowo udzieli odpowiedzi na pytania widzów, które będzie można zadawać podczas każdej transmisji. W drugim odcinku roślinnych transmisji Bartek zajmie się wiosenną pielęgnacją, wysiewaniem i rozmnażaniem roślin. Transmisja odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia, o godzinie 17:30 na profilu facebookowym Mikro Domu Kultury. Bartek udzieli odpowiedzi na zagadnienia związane z:

– wysiewem nasion i produkcją własnej rozsady warzyw i kwiatów,
– pozyskiwaniem nasion (gdzie najlepiej kupować),
– terminem wysiewu poszczególnych gatunków roślin,
– terminem wysadzania gotowych sadzonek na miejsce docelowe,
– korzyściami wynikające z własnej produkcji,
– pielęgnacją przesadzonych roślin.

Natomiast w piątek zapraszamy na pierwszą transmisję z cyklu „Zdrowie”, która poświęcona będzie zdrowemu kręgosłupowi. Gospodarzem wirtualnego spotkania będzie fizjoterapeuta Krzysztof Rujna, który opowie o najważniejszych zasadach uniknięcia dolegliwości bólowych związanych z odcinkiem szyjnym i lędźwiowym, pokaże podstawowe ćwiczenia poprawiające funkcjonowanie naszych mięśni, a dodatkowo udzieli odpowiedzi na pytania, które pojawią się podczas transmisji. Jakie skutki pracy siedzącej mogą dotknąć nasz kręgosłup? Jak dobrze przygotować swoje miejsce pracy? Jak poradzić sobie z bólami kręgosłupa szyjnego? 

Spotkanie z fizjoterapeutą odbędzie się w piątek, 17 kwietnia, o godzinie 17:30 i będzie je można zobaczyć na facebooku Mikro Domu Kultury.