Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Wiele wydarzeń Generatora Malta ma charakter badawczy. Kolektyw Przepływ, Kolektyw Bojka oraz cztery grupy poznańskiej młodzieży rozpoczęły prace nad projektami. Etapy działań kolektywów można obserwować na stronie internetowej festiwalu i w mediach społecznościowych. Efekty ich pracy poznamy pod koniec festiwalu.

Kolektyw Przepływ – grupa młodych badaczek i artystek z Poznania – prowadzi wywiady z ekspertami i zbiera materiały audiowizualne o niewidzialnej wodzie w Poznaniu: wodach podziemnych, wodociągach, oczyszczalni, studni, a nawet kałuży. Z zebranego materiału stworzą wielokanałową instalację wideo o podziemnych hydronarracjach, która będzie dostępna w formie wystawy w ramach finału Generatora Malta 25-30 sierpnia.

Kobiety z eko-feministycznego kolektywu nurkowego Bojka oczyszczają rafy koralowe Meksyku, prowadzą warsztaty z osobami z niepełnosprawnymi ruchowo a na Malcie działać będą na terenie ROD Bogdanka. Efektem ich pracy „na miejscu” będą wideoportrety kilkorga działkowiczów, a także mikroretencja stworzona na jednej z zagrożonych działek we współpracy z lokalną społecznością. Projekt zakończy dyskusja wokół przyszłości ROD Bogdanka i koncert zespołu Cukry.

H2O to projekt młodych aktywistów i artystek z poznańskich liceów, którzy pod opieką kuratorską Agnieszki Różyńskiej, przygotowują serię performansów o naszej odpowiedzialności za przyszłość z perspektywy wody. Projekt współtworzą cztery grupy: ekipa queerowa Ludzie doWody, która stworzy miejski performans o skutkach produkcji „szybkiej mody”; kolektyw eko-feministyczny AQURAT pracuje nad działaniem teatralnym Mitologia klimatyczna; Młoda Kultura przedstawi konceptualny koncert prezentujący wizję świata dotkniętego katastrofą ekologiczną w roku 2050; Zielona Trawka Pictures stworzy film o braku wody na świecie i jej marnotrawieniu.