Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Kolektyw Nurkowy Bojka to oddolna, samoorganizującą się, ekofeministyczna inicjatywa. Dziewczyny przez ostatnie dwa lata zajmowały się restauracją rafy koralowej w Meksyku, a w ramach Generatora Malta działają wokół ROD Bogdanka – już 6 sierpnia odbędzie się debata Bogdanka w klinie i koncert CUKRÓW. 

Nurkinie swoje działania na ROD-zie rozpoczęły od spotkań i rozmów z działkowcami zagrożonymi eksmisją z powodu planów zabudowy tego miejsca. To oni stali się bohaterami wideo-pocztówek opowiadających ogródkach działkowych nad Bogdanką. W drugim nagraniu członkinie kolektywu rozmawiają z Danutą i jej synkami. 

Kolektyw Nurkowy Bojka zaprasza na debatę Bogdanka w klinie o istotności klinów zieleni w mieście, ich funkcji ekologicznej i społecznej, wpływie na gospodarkę wodną, a także o sytuacji ogródków działkowych ROD Bogdanka, znajdujących się w zachodnim klinie zieleni, a zagrożonych częściową zabudową. Jaka powinna być polityka miasta Poznania wobec klinów zieleni? Czy pozwalanie na zabudowę terenów sąsiadujących z ciekami wodnymi i tym samym lekceważenie skutków zmian klimatu, jest jedyną możliwością? Jakie rozwiązania stosują inne miasta na świecie? O tym będziemy dyskutować z zaproszonymi przyrodnikami, prawnikiem, architektami, urzędnikami i mieszkańcami. Debata Bogdanka w klinie odbędzie się 6 sierpnia o godz. 18:00 na ROD Bogdanka przy ul. Pułaskiego, wstęp wolny.